Baza informacji

Formalności

Zanim rozpoczniesz proces budowy Twojego domu powinieneś zadbać o kluczowe kwestie formalne. Aby zweryfikować możliwość realizacji wybranego przez Ciebie projektu na Twojej działce i uzyskać pozwolenie na budowę konieczne jest przygotowanie wypisu z MPZP lub Decyzji o Warunkach Zabudowy, oraz opracowanie opinii geotechnicznej.

Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego


ZPZP to dokument planistyczny uchwalany przez gminę, miasto lub powiat, określający sposób wykorzystania danego gruntu (rodzaj zabudowy, ilość kondygnacji, wysokość budynku, jego kubaturę i powierzchnię, rodzaj dachu itp.)

Decyzja o warunkach zabudowy w przypadku braku MPZP



Warunki zabudowy to szczegółowe wymagania wydawane przez Urząd Gminy dotyczące budowy obiektów na danym terenie. Określają one m.in. zasady zagospodarowania terenu, linię zabudowy, powierzchnię, szerokość i wysokość planowanego budynku a także geometrię dachu.

Opinia geotechniczna


Przeprowadzenie badań geotechnicznych określających nośność gruntu i poziom wód gruntowych stanowi podstawę do przygotowania projektu fundamentów. Opinia wydawana jest w oparciu o dane pozyskane w trakcie wykonywania odwiertów w miejscu budowy.

Mapa do celów projektowych


Mapa wydawana przez Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego to dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Mapa w wersji papierowej i cyfrowej jest wykorzystywana przez architekta do opracowania zagospodarowania terenu działki przeznaczonej pod budowę.

image-14
Co zawiera projekt?

Zakup projektu

Dokonując zakupu otrzymasz 4 egzemplarze projektu. Część architektoniczna dokumentacji projektowej: rzuty przyziemia i poszczególnych kondygnacji, rzut więźby dachowej, rzut dachu, jeden lub dwa przekroje, elewacje, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, opis techniczny branży architektonicznej. Część konstrukcyjna dokumentacji projektowej: projekt fundamentów, rzut ścian, projekt więźby dachowej, obliczenia oraz opis rozwiązań konstrukcyjnych. Część instalacyjna dokumentacji projektowej: projekt instalacji sanitarnej (wod-kan oraz ogrzewanie), opis branży sanitarnej, projekt wentylacji, charakterystykę energetyczną budynku.

Dokonując zakupu otrzymasz 4 egzemplarze projektu.

Część architektoniczna dokumentacji
projektowej:

  • rzuty przyziemia i poszczególnych
    kondygnacji,
  • rzut więźby dachowej,
  • rzut dachu,
  • jeden lub dwa przekroje,
  • elewacje,
  • zestawienie stolarki okiennej i
    drzwiowej,
  • opis techniczny branży architektonicznej.

Część konstrukcyjna dokumentacji
projektowej:

  • projekt fundamentów,
  • rzut ścian,
  • projekt więźby dachowej,
  • obliczenia oraz opis rozwiązań
    konstrukcyjnych.

Część instalacyjna dokumentacji projektowej:

  • projekt instalacji sanitarnej (wod-kan
    oraz ogrzewanie),
  • opis branży sanitarnej,
  • projekt wentylacji,
  • charakterystykę energetyczną
    budynku.
Produkcja

Adaptacja projektu

Zakupiony przez Ciebie projekt wymaga dostosowania do warunków działki. Potrzebne jest opracowanie projektu konstrukcyjnego fundamentów w oparciu o badania gruntu oraz wykonanie Planu zagospodarowania Terenu. W tym celu nawiąż współpracę z lokalnym architektem. Z gotową adaptacją wystąp o pozwolenie na budowę. Przeczytaj więcej na naszym blogu:

vlcsnap-2023-02-23-10h10m21s810
18
Proces zakupowy

Produkcja i montaż domu

Produkcja domu może rozpocząć się w momencie uzyskania pozwolenia na budowę. W tym celu podpisz z nami umowę na produkcję i montaż prefabrykatów. Gotowe elementy konstrukcyjne dostarczymy na Twoją budowę w terminie........... od dnia podpisania umowy. W ramach usługi montażu wykonamy:

Ściany i stropy prefabrykowane

gotowe rozwiązanie

Kolekcja naszych domów została opracowana w oparciu o prefabrykowane ściany i stropy typu filigran. W naszej ofercie znajdują się ściany pojedyncze oraz przegrody z warstwą termoizolacyjną, dzięki którym nie musisz dodatkowo ocieplać domu z zewnątrz. W ścianach prefabrykowanych umieszczone są otwory okienne, kanały instalacyjne oraz gotowe puszki elektryczne.

vlcsnap-2022-06-09-14h16m34s010
image-16
Wymagana dokumentacja

Bez zbędnych formalności

Budowa domu prefabrykowanego wiąże się z koniecznością załatwienia niezbędnych formalności. Nasi eksperci udzielą Ci wszelkich informacji na temat wymaganych dokumentów, które pozwolą Ci uzyskać pozwolenie na budowę. Więcej o adaptacji, wypisie z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, Decyzji o warunkach zabudowy, opinii geotechnicznej oraz zapewnieniu przyłączy przeczytasz TUTAJ.

Budowa w zgodzie z ekologią

Bądź EKO

Produkcja prefabrykowanych elementów budowlanych powoduje znaczną redukcję kosztów budowy, ale co równie ważne minimalizuje ilość generowanych przez nią odpadów. Decydując się na budowę domu z prefabrykatów ograniczysz zużycie drewna szalunkowego, opakowań, oraz styropianu nawet o 80%.

dave-hoefler-UFnHt94r91w-unsplash

Pliki do pobrania

W plikach do pobrania znajdziesz komplet wiedzy na temat procesu budowlanego oraz związanych z nim formalności. 

katalog domów
prefabrykowanych

OWS

Ogólne Warunki Sprzedaży

3

Twój dom w trzech krokach

Najczęściej zadawane pytania

Ściany prefabrykowane POZBRUK nie wymagają dodatkowego tynkowania. Przegrody nadają się do bezpośredniego malowania.

Ściany prefabrykowane POZBRUK nie wymagają dodatkowego tynkowania. Przegrody nadają się do bezpośredniego malowania.

Firma POZBRUK realizuje prace wykonawcze do etapu uzyskania stanu zamkniętego. W praktyce oznacza to osadzenie ścian konstrukcyjnych, wykonanie konstrukcji dachu oraz osadzenie stolarki drzwiowej i okiennej.

Czas realizacji jest uzależniony od rodzaju podpisanej umowy. W przypadku wariantu podstawowego (osadzenie ścian i stropów) czas realizacji wynosi do 5 dni roboczych od momentu dostarczenia prefabrykatów na budowę. W przypadku realizacji stanu surowego zamkniętego czas realizacji wynosi ok. 3 tygodni.

Istnieje możliwość wprowadzania zmian w projekcie z zastrzeżeniem, iż zmiany mogą być dokonywane wyłącznie we wstępnej fazie projektowania. 

skontaktuj się z naszym ekspertem

Sławek

Compare listings

Porównać