Baza informacji

Formalności

Zanim rozpoczniesz proces budowy Twojego domu powinieneś zadbać o kluczowe kwestie formalne. Aby zweryfikować możliwość realizacji wybranego przez Ciebie projektu na Twojej działce i uzyskać pozwolenie na budowę konieczne jest przygotowanie wypisu z MPZP lub Decyzji o Warunkach Zabudowy, oraz opracowanie opinii geotechnicznej.

Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego


MPZP to dokument planistyczny uchwalany przez gminę, miasto lub powiat, określający sposób wykorzystania danego gruntu (rodzaj zabudowy, ilość kondygnacji, wysokość budynku, jego kubaturę i powierzchnię, rodzaj dachu itp.)

Decyzja o warunkach zabudowy w przypadku braku MPZP



Warunki zabudowy to szczegółowe wymagania wydawane przez Urząd Gminy dotyczące budowy obiektów na danym terenie. Określają one m.in. zasady zagospodarowania terenu, linię zabudowy, powierzchnię, szerokość i wysokość planowanego budynku a także geometrię dachu.

Opinia geotechniczna


Przeprowadzenie badań geotechnicznych określających nośność gruntu i poziom wód gruntowych stanowi podstawę do przygotowania projektu fundamentów. Opinia wydawana jest w oparciu o dane pozyskane w trakcie wykonywania odwiertów w miejscu budowy.

Mapa do celów projektowych


Mapa wydawana przez Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego to dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Mapa w wersji papierowej i cyfrowej jest wykorzystywana przez architekta do opracowania zagospodarowania terenu działki przeznaczonej pod budowę.

Zdecyduj o stopniu wykończenia Twojej realizacji. Standardową usługę dostawy oraz montażu prefabrykatów ścian, stropów i stropodachów w stanie otwartym surowym, możesz uzupełnić o osadzenie okien oraz dachu (w przypadku dachów skośnych), korzystając z usług współpracujących z nami firm.

Dokonując zakupu otrzymasz 4 egzemplarze projektu (w tym papierowe i elektroniczne).

Część architektoniczna dokumentacji
projektowej:

  • rzuty przyziemia i poszczególnych
    kondygnacji,
  • rzut więźby dachowej,
  • rzut dachu,
  • jeden lub dwa przekroje,
  • elewacje,
  • zestawienie stolarki okiennej i
    drzwiowej,
  • opis techniczny branży architektonicznej.

Część konstrukcyjna dokumentacji
projektowej:

  • projekt fundamentów,
  • rzut ścian,
  • projekt więźby dachowej,
  • obliczenia oraz opis rozwiązań
    konstrukcyjnych.

Część instalacyjna dokumentacji projektowej:

  • projekt instalacji sanitarnej (wod-kan
    oraz ogrzewanie),
  • opis branży sanitarnej,
  • projekt wentylacji,
  • charakterystykę energetyczną
    budynku.
Zmiany projektowe

Adaptacja projektu

Zakupiony przez Ciebie projekt wymaga dostosowania do warunków działki. Potrzebne jest opracowanie projektu konstrukcyjnego fundamentów w oparciu o badania gruntu oraz wykonanie Planu zagospodarowania Terenu. W tym celu nawiąż współpracę z lokalnym architektem. Z gotową adaptacją wystąp o pozwolenie na budowę.

image-14
image-16
Wymagana dokumentacja

Bez zbędnych formalności

Budowa domu prefabrykowanego wiąże się z koniecznością załatwienia niezbędnych formalności. Nasi eksperci udzielą Ci wszelkich informacji na temat wymaganych dokumentów, które pozwolą Ci uzyskać pozwolenie na budowę. Budowa domu to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Jest to także spore wyzwanie finansowe. Z jakich metod pozyskiwania funduszy możesz skorzystać? Jak ułatwić kredytowanie? Komplet wskazówek znajdziesz na naszym blogu. Aby dowiedzieć się więcej na temat warunków finansowania budowy oraz możliwych form ubezpieczenia, możesz skorzystać z usług współpracujących z nami doradców, którzy od ponad 15 lat z powodzeniem udzielają kredytów hipotecznych.

Pliki do pobrania

W plikach do pobrania znajdziesz komplet wiedzy na temat procesu budowlanego oraz związanych z nim formalności. 

Najczęściej zadawane pytania

Ściany prefabrykowane POZBRUK nie wymagają dodatkowego tynkowania. Przegrody nadają się do bezpośredniego malowania.

Firma POZBRUK realizuje prace wykonawcze do etapu uzyskania stanu surowego otwartego. W praktyce oznacza to osadzenie ścian konstrukcyjnych, stopów, ścian szczytowych lub stropodachu.

Czas realizacji jest uzależniony od rodzaju podpisanej umowy. Czas osadzenia ścian i stropów wynosi od 5 do 30 dni roboczych od momentu dostarczenia prefabrykatów na budowę. 

Istnieje możliwość wprowadzania zmian w projekcie z zastrzeżeniem, iż zmiany mogą być dokonywane wyłącznie we wstępnej fazie projektowania. 

Skonsultuj się z naszym ekspertem


Compare listings

Porównać