Jak sfinansować budowę domu?

  • 4 miesiące temu
  • 0

Trzy szybkie pytania do przedstawiciela firmy FT Finanse, która od ponad 15 lat pośredniczy w sprzedaży usług finansowych.

1) Jak można sfinansować budowę domu?

W prosty i przyjemny sposób – można zbudować wymarzony dom praktycznie z minimalnym wkładem własnym! Możliwość sfinansowania budowy domu prefabrykowanego aż do 90% wartości inwestycji. Co więcej, minimalny wkład przysłowiowego Kowalskiego (tylko 10%) to wszystkie wydatki, które już poniósł, takie jak:

  • zakup działki,
  • projekt budowlany,
  • przygotowanie terenu,
  • wylanie fundamentów.

A co z warunkami spłaty? Można je rozłożyć nawet na 30 lat, dając również możliwość dokonywania bezpłatnych nadpłat kapitału w dowolnym momencie. To idealne rozwiązanie, by zrealizować swoje marzenia o własnym domu szybko, wygodnie i bez stresu.

2) Jak obecnie (X.2024) wygląda sytuacja z kredytami hipotecznymi?

Obecnie banki stawiają na oferty kredytów z oprocentowaniem okresowo stałym, które waha się w granicach 6,6-7,2%. To dobra opcja, jeśli zależy Kowalskiemu na stabilnych ratach przez określony czas.

Co istotne – średni czas rozpatrywania wniosku wynosi około 2 tygodni.

Po burzliwym okresie związanym z pandemią, sytuacja w kwestii ryzyka kredytowego znacznie się uspokoiła. Banki ponownie akceptują różnorodne formy zatrudnienia, takie jak umowa zlecenie czy umowa o pracę na czas określony, nawet jeśli są one jedynym źródłem dochodu.

Warto jednak pamiętać, że niektóre banki zaostrzyły wymagania dotyczące działalności gospodarczej – najlepiej, jeśli klient prowadzi firmę już od co najmniej 2 lat.

3) Jakie są korzyści dla Kowalskiego korzystania z pośredników

Pośrednik kredytowy to idealne rozwiązanie! Oto, co przyszły właściciel domu prefabrykowanego może zyskać:

  • Wszystkie oferty w jednym miejscu – nie musi odwiedzać kilku banków, aby porównać propozycje. Pośrednik przedstawi pełen przegląd ofert.
  • Usługa jest całkowicie bezpłatna – nie płaci się za konsultację z pośrednikiem. Koszt pokrywa bank.
  • Identyczna oferta jak w banku – nie trzeba obawiać się, że u pośrednika zapłaci się więcej. Warunki kredytu będą takie same jak te oferowane bezpośrednio w banku.
  • Lepsze warunki ubezpieczenia – w przeciwieństwie do banków, które często wymagają swoich ubezpieczeń nieruchomości lub na życie, pośrednik może dostosować dla Kowalskiego korzystniejsze cenowo opcje z zewnętrznych firm.
  • Profesjonalna wiedza – pośrednik wie, które banki zaakceptują nietypowe źródła dochodu lub nietypowe nieruchomości, dzięki czemu łatwiej znajdzie się ofertę odpowiadającą sytuacji.
  • Wygoda – na jednym spotkaniu poznać można swoją zdolność kredytową, porównać oferty wszystkich banków i złożyć kilka wniosków kredytowych jednocześnie.

Korzystając z usług pośrednika kredytowego, oszczędza się czas i zyskuje pewność, że wybrało najlepszą ofertę na rynku.

Zastanawiasz się nad taką formą finansowania?

Napisz do nas, pomożemy! Zespół POZBRUK

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać